Ízületek gyógyítása piócával
Ízületek gyógyítása piócával hatékony és bizonyított, de legtöbb esetben csak kiegészítő, vagy fenntartó kezelésként alkalmazzuk.
A piócaterápia nem csupán egy ősi kezelési módszer, hanem egy modern, holisztikus megközelítés része, amely számos gyógyhatással rendelkezik és hatékonyan segíti az ízületek, valamint a kapcsolódó szövetek regenerációját és fiatalítását.
Az emberi vázrendszer és az ízületek alapjai
Az emberi csontváz több mint 234 csontból áll, melyek legalább 100 ízületen keresztül kapcsolódnak egymáshoz. Az ízületek két típusba sorolhatók:
- Valódi ízületek: Ezeknél a csontok végpontjait ízületi tok veszi körül, melyet sűrű, speciális ízületi folyadék tölt meg. Ez a folyadék nem csupán kenőanyagként működik, hanem a terhelés hatására a porc belsejéből a tokba préselődve úgynevezett „porc pumpaként” segíti a tápanyagok eloszlását.
- Ál-ízületek: Olyan kapcsolatokat jelent, ahol a csontok rugalmas, de nem teljesen mozgékony kapcsolódást alkotnak.
A valódi ízületek felépítése rendkívül finomhangolt:
- Ízületi tok: Védelmet nyújt, és az ízületi folyadék segítségével csökkenti a súrlódást.
- Ízületi szalagok (ligamentumok): Ezek stabilizálják az ízületet, megakadályozva a túlzott mozgást.
- Ízületi porc: Mint védőpárna, sima felületével csökkenti a csontok közötti súrlódást, és a mozgás során nyomás hatására összenyomódik, majd pihenő állapotban újra feltöltődik.
- Inak és ínhüvelyek: Az inak, melyek a test legerősebb szövetei közé tartoznak, az izmokat a csontokhoz kötik, így elősegítik a mozgást. Az inak védelmét egy ínhüvely biztosítja, amely hasonló anyagösszetételű, mint az ízületi folyadék, így csökkenti a csonttal való súrlódást. Nagy terhelésnek kitett ízületek esetében akár nyálkatömlők is segítik a védekezést.
Ízületek gyógyítása piócával: milyen betegségek esetében alkalmzhatjuk?
Degeneratív ízületi betegségek és károsító tényezők
Az egyik leggyakoribb, ízületeket érintő betegség az arthrosis, vagyis az ízületi kopás. Ennek tünetei a következők:
- Fájdalom megjelenése mozgás, terhelés, pihenés vagy akár éjszaka
- Ízületi merevség és csökkent mobilitás
Az arthrosis kialakulásához számos tényező hozzájárulhat, például:
- Túlzott terhelés: Túlsúly, sportolás hiánya, illetve hosszú ideig tartó térdelő tevékenység
- Genetikai hajlam: Bizonyos családokban gyakoribb a kopás
- Hormonális változások: Különösen a nők esetében a csökkent ösztrogénszint hozzájárulhat az ízületi problémákhoz
Ezen felül számos külső tényező károsítja az ízületeket és a kötőszöveteket:
- Oxidatív stressz: A túlzott fizikai, szellemi és érzelmi megterhelés eredménye
- Szabadgyökök: Elektromágneses sugárzás, nikotin, alkohol, bizonyos gyógyszerek, műtétek, nehézfémek, tartósítószerek, nitrátok és a gyorséttermi ételek mind hozzájárulhatnak a szabadgyökök képződéséhez.
- Étrend és bélműködés: A nem megfelelő táplálkozás – amikor az étrend túl sok állati fehérjét, zsírt, finomított lisztet és cukrot tartalmaz, miközben hiányzik belőle a növényi ballasztanyag – negatív hatással lehet a bélflórára. Mivel a vékonybél az ember legnagyobb immunszerve, ahol a védekező nyirokselytek akár 80%-a is megtalálható, az emésztési zavarok során kialakuló patogén baktériumok és mérgező anyagok könnyen bekerülhetnek a véráramba, és elsősorban az ízületekben, a rossz vérellátás miatt, rakódhatnak le.
- Szervezet elsavasodása: Szintén elősegítheti az ízületek és a kötőszövet károsodását.
A porc regenerációját a kondrociták (porcsejtek) végzik, de az életkor előrehaladtával ez a képesség jelentősen csökken. A vitaminok – különösen az A, C és D vitamin – fontos szerepet játszanak az ízületek és kötőszövetek öregedésének lassításában és a sérülések regenerálásában.


Ízületek gyógyítása piócával: a terápia hatásmechanizmusa
További cikkeim a pióca kezelésről: ORVOSI PIÓCA
| Facebook oldalunk | Tanfolyamok – Felnőttképzés | Áruház |
Hagyj üzenetet